Sposób sanitaryzacji oraz obniżania pozostałości pestycydów w materiale roślinnym w procesie suszenia

Nowy produkt

Sposób sanitaryzacji oraz obniżania pozostałości pestycydów w materiale roślinnym w procesie suszenia oraz urządzenie do realizacji tego sposobu.

Więcej szczegółów

Opis

Zgłoszenie patentowe tak

Więcej informacji

Przedmiotem wynalazku jest sposób sanitaryzacji oraz obniżenia pozostałości pestycydów w materiale roślinnym w procesie suszenia z wykorzystaniem atmosfery ozonowej polegający na suszeniu w określonej temperaturze w obiegu zamkniętym czynnika suszącego przez pewien czas, a następnie otwarciu tego obiegu.

Urządzenie do realizacji wyżej przedstawionego sposobu zawiera komorę z osprzętem pomiarowym, pompę powietrza, nagrzewnicę oraz rurociąg. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w pojemnik.

Zastosowanie sposobu wg wynalazku pozwala uzyskać oczyszczony susz o obniżonej pozostałości pestycydów oraz o możliwie najwyższej jakości mikrobiologicznej i sensorycznej. W produkcie końcowym nie stwierdza się strat związków biologicznie aktywnych jak również negatywnych zmian organoleptycznych. Dzięki zastosowaniu w pierwszym etapie suszenia zamkniętego obiegu czynnika suszącego uzyskano istotne ograniczenie zapotrzebowania na ozon, co jest możliwe dzięki nowemu rozwiązaniu urządzenia do prowadzenia suszenia.

Pliki do pobrania