Pojemnik do przechowywania owoców przedłużający ich świeżość

Nowy produkt

W.124815

Przedmiotem wzoru użytkowego jest pojemnik do przechowywania owoców przedłużający ich świeżość, zwłaszcza mobilny, służący do umieszczenia różnych owoców stanowiących podręczny ich zapas w pomieszczeniu mieszkalnym.

Więcej szczegółów

Opis

Wzór użytkowy tak

Więcej informacji

Od dawna znany jest sposób przedłużania żywotności i przydatności do konsumpcji owoców poprzez przechowywanie ich w komorach chłodniczych o ustalonej optymalnej temperaturze, jak również z kontrolowaną temperaturą. Z uwagi na niezbędną do tego celu infrastrukturę i koszt, może on być stosowany przy magazynowaniu hurtowych ich ilości wynoszących wiele ton.

Wyniki prowadzonych badań, wpływu zewnętrznego pola magnetycznego na okołodobowy rytm homeostazy fizjologicznej roślin są przesłanką do wykorzystania tego zjawiska do utrzymywania przez dłuższy czas walorów użytkowych przechowywanych owoców. Okazało się, że przechowywanie ich przez dłuższy czas bez wpływu zewnętrznego pola magnetycznego sprawia, że intensywność oddychania obniża się, a tym samym hamuje się odparowywanie wody i innych cennych składników odżywczych z komórek owoców.

Opisane zjawisko zostało wykorzystane do opracowania konstrukcji pojemnika do przechowywania owoców przedłużającego ich przydatność do konsumpcji będącego przedmiotem patentu PL219879. Pojemnik ten, charakteryzuje się tym, że dzięki wyposażeniu go w uzwojenie z zasilaniem prądem elektrycznym posiada możliwość pełnej neutralizacji wpływu ziemskiego pola magnetycznego w strefie wewnętrznej jej korpusu. Pozwala to na przedłużenie dla złożonych w nim owoców przydatności do konsumpcji oraz wysokiej jakości handlowej. Może on być wykorzystany w każdym gospodarstwie domowym do przechowywania nawet kilkudziesięciu kilogramów wsadu z różnych owoców wpływu ziemskiego pola magnetycznego do przedłużenia świeżości różnych owoców przechowywanych w niewielkich ilościach, w pomieszczeniach mieszkalnych, stanowiących podręczny ich zapas do bieżącej konsumpcji poprzez opracowanie do tego celu odpowiedniej konstrukcji pojemnika.

Pliki do pobrania